حقوق

وبلاگ دانشجویان سابق رشته حقوق دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

از آزمون وکالت سال 86

سلام به بچه های گروه حقوق / مخصوصاً ورودی های 85

با توجه به اهمیت آزمون وکالت برای همه ما ، سعی می کنم هر چند وقت یکبار سوال هایی به همراه پاسخ از این آزمونها و کارشناسی ارشد در اختیار شما بگذارم.

برای دیدن سوالات آزمون ادامه مطلب را بخوانید.

این هفته حقوق جزای عمومی و اختصاصی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم بهمن 1386ساعت 22:40  توسط صدف ضیایی  | 

پیمان نامه جهانی حقوق کودک

در سال 1989 ( 1368 ) نمایندگان کشورهای جهان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیمان جهانی حقوق کودک را که برای دفاع و حمایت از حقوق کودکان تهیه شده است، امضاء کردند. این پیمان پس از 10 سال بررسی و گفتگو بین کشورهای عضو سازمان ملل در سال 1989 تدوین شد و در سال 1990 به مرحله اجرا درآمد.

برای تهیه و تدوین این پیمان ، متخصصان حقوق کودک از کشورهای مختلف جهان، کارشناسان یونیسف و دیگر واحدهای سازمان ملل با سازمانهای دولتی و غیر دولتی بسیاری از سراسر جهان مشارت داشتند.

در حال حاضر 191 کشور از کل 193 کشور جهان به این پیمان ملحق شده و خود را ملزم به اجرای مفاد آن نموده اند در واقع تنها کشور سومالی و ایالات متحده آمریکا هنوز این پیمان نامه را به رسمیت نشناخته اند و پیمان حقوق کودک اولین پیمان بین المللی در تاریخ است که با این سرعت ، مورد قبول و حمایت همه کشورهای جهان قرار گرفته است . این حقیقت بیانگر این نوید است که همه دولتها و ملتهای جهان با هدف ساختن دنیایی بهتر برای کودکان، تفاهم دارند.

جمهوری اسلامی ایران در اسفند 1372 بطور مشروط به این پیمان ملحق گردید که این امر، افزایش نسبی فعالیت سازمانهای دولتی و غیر دولتی مرتبط با کودک را به منظور رعایت هر چه بیشتر حقوق کودک در کشورمان به همراه داشته است.

متن کامل مواد پیمان نامه را می توان در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم بهمن 1386ساعت 22:16  توسط صدف ضیایی  |